Туризм
Наші новини

Минулий зимовий сезон закарпатські гірськолижники вважають вдалим

17 команд зі Львова, Полтави, Києва, Івано-Франківська, Тернополя, Мукачева, Ужгорода та інших міст України з’їхалися на полонину Драгобрат, що на Рахівщині, де з 15 по 20 квітня проходив Чемпіонат України 2002 року у гірськолижному спорті та фрістайлі. Сюди приїхало біля 200 учасників.

Гірськолижники Закарпаття вибороли 23 медалі в різних видах змагань. Серед чоловіків у слаломі й слаломі-гіганті виграв майстер спорту, студент 5-го курсу МТІ Михайло Ренжин. Три срібні медалі у майстра спорту з Ужгорода Йосифа Пеняка. Інший майстер спорту – Мар’яна Фріндт з Ясиня – була третьою в обох видах змагань серед жінок. Друге місце у слаломі серед жінок завоювала мс Катерина Пеняк (Ужгород). Вперше значного успіху досягнув ясинянський спортсмен кмс Роман Бровчук. Він був другим у слаломі-гіганті. А третім у цьому виді став майстер спорту з Рахова Тиберій Тумер. У жінок у фіналі бронзову медаль завоювала кмс Тамара Гісем із Мукачева. Всі вони представники Закарпатського центру олімпійської підготовки по зимовим видам спорту.

Успішно виступили на цьому чемпіонаті наші юнаки та діти. Першим у слаломі серед юнаків 1987-88 років народження був Павло Процюк із Ясиня. Дві золоті медалі у Семена Грепенюка. Серед дівчат у цій групі першою у слаломі-гіганті була Христина Фогель з Ужгорода. Ще одну срібну медаль виграв для цього міста Християн Минай. Дві медалі за другі місця – у Оксани Ключевської (Ясиня). Бронзу в слаломі-гіганті виграла Олександра Балабанова.

Вдало виступили й дівчата 1991 року народження. Вероніка Тарасова й Олександра Чундак (обидві з Ужгорода) стали срібними призерами: одна – в слаломі, друга – в слаломі-гіганті.

Результати цього чемпіонату можна вважати успішними для закарпатських спортсменів. Серед переможців і призерів з’явилися нові імена. Але турбує те, що команда Волівецького ДЮСШ (“Колос”), що при обласній раді, повністю втратила свій спортивний авторитет і взагалі не брала участі.

У фрістайлістів дві бронзові медалі для закарпатської команди завоювали мукачівці. В акробатиці бронзовим призером став мс Олександр Адамянц, а в модулі – кмс Євген Заводчиков. Наші олімпійці Станіслав Кравчук та Інвер Аблаєв, після важких олімпійських стартів, участі у змаганнях не брали. Але Станілав Кравчук активно допомагав у організації змагань та в підготовці трампліну, рівень якості якого ще не бачили на Драгобраті.

Унікальний Драгобрат продовжує свій зимовий сезон. 1 червня тут відбудуться відкриті змагання області з гірськолижного спорту, присвячені пам’яті Йосифа Тура. Але вже зараз можна підвести підсумки зимового сезону 2002 року. Закарпатські спортсмени отримали 27 медалей різного гатунку. З них 24 – завоювали гірськолижники, 2 – фрістайлісти, і одна – у сноубордистів. А найкращий результат сезону – 5-е місце мукачівського фрістайліста Станіслава Кравчука на Зимовій Олімпіаді в Солт-Лейк-Сіті, яким представники зимових видів спорту Закарпаття можуть сповна пишатися.