Туризм
Наші новини

Запитання-відповіді з пенсійного забезпечення

Чи мають працівники освіти та охорони здоров’я, яким призначено пенсію за вислугу років, подальше працювати і одержувати пенсію?

Пенсію за вислугу років призначають деяким категоріям працівників, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Відповідно до п. “е” ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення за наявності спеціального стажу роботи – 25 років – за переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 р. № 909, незалежно від віку.

Пенсію за вислугу років призначають і виплачують лише в тому разі, коли особа не працює на посадах, які дають право на її призначення.

Після досягнення встановленого законодавством пенсійного віку зазначені особи можуть і далі працювати на посадах, які дають право на пенсію за вислугу років. За її переоформленням слід звернутися із заявою в орган, який призначає і виплачує пенсію, за місцем проживання.

Розрахунок пенсії за вислугу років і за віком однаковий. Останні призначаються незалежно від місця роботи і виплачуються без урахування одержуваного заробітку.

Про Закарпаття
Міста та селища
© Рідне Закарпаття: Ужгород, Мукачево, Хуст
    Пишіть на andsale@hotmail.com