Туризм
Наші новини

Як призовникові виїхати за кордон?

До редакції «Старого Замку» звернулися батьки призовників з проханням розповісти про тимчасовий порядок виїзду за кордон громадян призовного віку.
Редакція газети, в свою чергу, звернулася з проханням дати роз’яснення по цьому питанню до Мукачівського міського військового комісара полковника Михайла Андрійовича Ферка .
- Що є підставою для видачі закордонного паспорта?
- У разі виїзду за кордон на постійне місце проживання призовник після надання ним відповідних документів через міський (районний) відділ внутрішніх справ знімається з військового обліку і йому видається відповідна довідка, що і є підставою для видачі закордонного паспорта.
- Якщо є потреба тимчасової поїздки?
- У разі потреби тимчасової поїздки за кордон під час призовної кампанії рішення про надання відстрочки від призову надає міська (районна) призовна комісія. Підставою для видачі закордонного паспорта цій категорії призовників буде витяг із книги протоколів призовної комісії.
- Який порядок виїзду за кордон у міжпризовний період?
- У міжпризовний період тимчасові поїздки за кордон дозволяються лише призовникам, які отримали відстрочку від призову раніше, підставою для видачі паспорта є витяг із книги призовної комісії. Крім того, в цей період у випадках, передбачених п. 5 Правил оформлення і видачі паспорта громадянам України для виїзду за кордон, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.95 р. НР 231, тобто за необхідності термінової поїздки за кордон для лікування призовників або смерті його родичів військовий комісаріат видає довідку після подання наступних документів:
- для лікування:
лист Міністерства охорони здоров’я України або Обласного управління охорони здоров’я про необхідний термін поїздки за кордон на лікування;
- на похорон:
надіслане з-за кордону, засвідчене державною установою телеграфне повідомлення, що підтверджує факт смерті родича.
- У разі відрядження або навчання?
- У випадку направлення призовників за кордон у відрядження або навчання підставою для видачі закордонного паспорта є довідка, видана військовим комісаріатом за умови подання призовниками до військового комісаріату службового листа з відповідного Міністерства України або іншого центрального органу виконавчої влади про необхідність такого відрядження або навчання.
Одночасно хочеться нагадати, що у довідці має бути вказано, якого рівня вищу освіту набуває призовник після закінчення навчального закладу (бакалавр, спеціаліст, магістр). Якщо рівень освіти відповідає категорії «спеціаліст або магістр», що надаються випускникам вищих навчальних закладів України 3-4 рівня акредитації, то цей громадянин призовного віку має підстави отримати відстрочку від призову на термін навчання в закордонному навчальному закладі. Якщо рівень освіти цим двом показникам не відповідає, то такого права на відстрочку після досягнення 18 років громадянин України не має.

Про Закарпаття
Міста та селища
© Рідне Закарпаття: Ужгород, Мукачево, Хуст
    Пишіть на andsale@hotmail.com