Туризм
Наші новини

“Закарпаття” сильніше за учасника кубку УЄФА

Герб Закарпаття

Міжнародний товариський поєдинок між ФК ОСК „Закарпаттям” та „Грокліном-Дискоболія” з м. Гродзінска проходив у рамках підготовки нашої команди до виїзного матчу 7-ого туру проти “Борисфену”.

Як і годиться, наші футболісти розпочали його з повільної розпасовки у центрі поля. Однак, поляки, мабуть, дуже хотіли сподобатися своєму президенту Збігневу Джамалі, який ретельно спостерігав поряд з головою Закарпатської облдержадміністрації Іваном Різаком за всіма перипетіями на полі - і змусили наших гравців збільшити швидкості. Гроклінці прагнули показати, що недарма у 2002 році дійшли до третього кваліфікаційного раунду Кубку УЄФА. Перехопивши м’яч, вони одразу ж переходили в атаку, змушуючи наших гравців на повну котушку відпрацьовувати в обороні. Дуже активним у складі польської команди був крайній нападник Бартош Слюсарській, на 14-ій хв. саме він віддав гольову передачу, розігравши стінку на Маняча, який відкрив рахунок у матчі. Та вже на 24-ій хв. прохід Целиха недозволеним прийомом у власному карному майданчику зупинив захисник Грокліна. Арбітр матчу одразу ж показав на точку. Стандарт вдало реалізував Маковей, який, до речі, цього дня святкував свій день народження, і гол у ворота гравців із Гродзінска став йому непоганим подарунком.

Наприкінці першого тайму ужгородці виходять вперед - прострільну передачу Целиха замкнув Ярош. 2:1. Перший тайм так і завершився.

На другий в обидвох командах відбулися досить відчутні заміни: тренери випустили по 4 свіжих футболістів. Але якщо гра “Закарпаття” значно підсилилась, то у поляків свіжого дихання відчутно не було. Слід відмітити у закарпатців Василя Кобіна, котрий робив довгі рейди по правому флангу і постійно створював загрозу польському бранкару.

А поляки почали вдаватися до футбольних хитрощів, в одній із своїх атак після пасу у штрафний майданчик ужгородців форвард “Грокліна” зімітував жорстке порушення правил з боку Ільницького, та досвідчений арбітр …. Дуло, ще й не таке, мабуть, бачив, обслуговуючи досить довгий період матчі у вищій лізі національного чемпіонату, і одразу ж показав перед вимолюючим пенальті поляком гірчичник за симуляцію. Більше поляки такого не робили, мабуть, уже трохи соромилися своїх глядачів, які бурхливо і дружно скандували: “Гроклін!, Гроклін, Гроклін! - тжеба гол, тжеба гол!” Їх викрики почули, але, правда, гравці ужгородської команди. На 68-ій хв. відмінною передачею віч-на-віч з кіпером Василя Кобіна вивів капітан ужгородців Михайло Гурка. Василь, зближуючись з голкіпером, останнього удару так і не завдав, а завадив йому це зробити польський захисник, який просто навалився на хавбека “Закарпаття”. Рішення арбітра було цілком справедливим - вилучення за останній фол надії. Але штрафний у виконанні наших футболістів був не точним. А на 79 хв стався гол, з лівого краю вивірену передачу на Кобіна виклав Хвостунов, а Василь чудовим ударом під перекладину не залишив гостям жодного шансу.

Через декілька хвилин зробити рахунок розгромним втратив нагоду молдавський легіонер “Закарпаття” Решітка, м’яч пролетів біля стійки. Дещо розслабившись, наші футболісти дозволили полякам провести кілька атак, одна з яких була результативною. У центрі поля, на 85-ій хв., обігравши Микуляка, хавбек “Грокліна”, наче крізь масло, пройшов через оборонні редути господарів і віддав передачу на Жарковского, який переправив м’яч у сітку - 3:2. Такий кінцевий результат зафіксувало оновлене табло “Авангарду” і після фінального свистка арбітра. А в кінці кращим гравцям обидвох команд було вручено традиційні призи від голови ОДА Івана Різака. У закарпатців ним став Ігор Маковей, у “Грокліна” - Ранєж Марцім.