Туризм
Наші новини

Украина - Данія 1:0. Наша відповідь Гравесену!

Складно описати шквал емоцій, які переповняли після фінального свистка Любоша Міхала усіх українських уболівальників. Яскравою ілюстрацією цих почуттів з повним правом можна вважати головного тренера Олега Блохіна, який стрибав після фінального свистка від радості за архіважливу перемогу у цьому поєдинку. І це здорово, коли гравці можуть подарувати наставникові й уболівальникам такі незабутні миті, як після матчу з турками й датчанами. Як давно цього чекали українські шанувальники футболу…

Перший тайм проходив при постійно наростаючій територіальній і ігровій перевазі гостей, які повільно, але вірно хвилини до 15-й повністю «підгорнули» під себе центр поля, дозволивши хазяям лише довгими передачами накидати м’ячі на Косиріна й Вороніна. В Андрія за ці передачі виходило чіплятися краще. Проблиск в атакуючих діях хазяїв трапився лише на 10-й хвилині, коли Воронін, видряпавши в боротьбі м’яч, промчався по лівому фланзі, від самої бокової лінії накинув на ближню штангу, де Серенсен лише на мить випередив Косиріна. У контратаці перший реальний момент для узяття воріт мали датчани - Томассон, одержавши м’яч на куту воратарської, ювелірно прокинув м’яч повз голкіпера на Роммендаля, на щастя Несмачний у підкаті перервав цей небезпечний простріл, при цьому ледве не зрізав м’яч у власні ворота. Ближче до середини першого тайму українці змогли на кілька хвилин відсунути гру від своїх воріт, в основному за рахунок Вороніна та Тимощука, якічіплялося за всі виноси й змушували фолить на собі датських захисників. Втім, удари капітана «Шахтаря» і форварда «Байера» особої небезпеки біля воріт Серенсена не створили. На 31-й хвилині Косирін таки зміг виграти єдиноборство в опікуна, м’яч підхопив Воронін, різкий ривок якого Кролдрупу довелося переривати ціною попередження. Удар зі штрафного у виконанні Вороб’я був, мабуть, найнебезпечним пострілом зі стандарту в матчі - м’яч над стінкою був закручений у ближню дев’ятку, однак вище поперечини. А вже у відповідній атаці Роммендаль відмінно прочитав ситуацію, стягнувши на себе трьох захисників і накинувши м’яч на далекий кут воратарскої, де Гронкьяер на наше щастя відверто зіпсував передачу - м’яч від датчанина відскочив метрів на вісім.

Після перерви малюнок гри спочатку не змінився - датчани відразу окупували половину поля хазяїв, намагаючись розхитати оборону підопічних Блохіна швидкими передачами. А от українські футболісти почали потроху все гостріше огризатися. Косирін з Вороб’єм щільно пресингували захисників датчан. А через хвилину хазяї ледве було не відкрили рахунок у матчі - Пріске cфолив біля бріоки на Несмачному, і після навісу Вороніна зі штрафного Гусин і Косирін виграли «повітря», однак м’яч пройшов поруч зі штангою. Нарешті, на 68 хв атака українців стала результативною - Гусєв увірвався в штрафну по правому флангу, накривши м’яч корпусом від двох його захисників, пробив - Серенсен перевів м’яч в штангу, від якої „смугастий” відскочив до одинадцятиметровоїпозначки, повторний удар Вороніна - Серенсен знову зреагував, однак від його рукавички м’яч все-таки залетів у ворота. Наставник збірні Данії відреагував на це радикально - знявши одного із захисників, Мортен Ольсен випустив ще одного форварда, з одного боку, підсиливши тиск на ворота українців, але, з іншого, ще більше оголивши тили, полегшивши завдання для Вороб’я, Беліка, Вороніна й Гусєва. Що ж, креативний квартет хазяїв намагався цим скористатися - на 75-й хвилині Гусєв вискакував на побачення із Серенсеном, однак, на жаль, далеченько відпустив від себе м’яч, давши можливість датському голкіперові вийти з воріт і ліквідувати погрозу. П’ятьма хвилинам пізніше Белік запресингував захисника, змусивши його помилитися, і вийшовшому з воріт на підстрахування Серенсену не залишалося нічого, крім як сфолити і заробляти «гірчичник» буквально на лінії штрафної. А на 86-й хвилині Радченко в підкаті перехопив передачу суперника в центрі поля, проштовхнув м’яч на Вороніна, а той лише небагато не встиг до передачі, але ж цілком міг би оформити очне побачення із Серенсеном. Втім, це були лише епізоди в безперервному шквалі лютих атак гостей. При цьому віддамо підопічним Ольсена належне - на навал датчани не збивалися, намагаючись кожну свою атаку продумувати й реалізовувати вкрай ретельно. І все б добре, так от лихо - українці, відчувши смак перемоги, боролися не на життя, а на смерть, кидаючись під кожний удар навіть ціною ушкодження й без особливих каяттів совісті відправляючи м’яч подалі від воріт. Втім, боротьба тривала й там - Воронін як шуліка кидався на всі підбори, змушуючи захисників гостей помилятися й виграючи дорогоцінні секунди матчу, так, на 89-й хвилині Хельвег лише ціною фолу зміг зупинити форварда «Байера». І коли вже пішло компенсований арбітром час, Олег Блохін нарешті змінив вкрай виснаженого Вороніна, зцементувавши оборону свіжим Матюхіним. Три хвилини тривали як вічність, однак всьому рано або пізно приходить кінець. Свисток Любоша Міхала констатував - українці вистояли!

У цей же день збірна Грузії удома поступилася туркам 5:2, а албанці в Греції програла чемпіонам Європи 2:0.

Отож, команди розташувалися у такій послідовності: 1. УКРАЇНА – 17 очок (7 ігор). 2. Греція - 14. 3. Туреччина - 12. 4. Данія - 9 (7). 5. Албанія - 6 (7). 6. Грузія - 5 (6). 7. Казахстан - 0 (5). Наступний поєдинок українці зіграють вдома, 4 червня з збірною Казахстану, а вже через 4 дні гратимуть з найближчими своїми переслідувачами – греками.

Рубрика: Спорт, Футбол